Nasz uczeń Antoni Borsuk zakwalifikował się projektu fotograficznego Młodzieżowej Hanzy we współpracy z młodzieżową szkołą artystyczną Bleireinigung. Młodzieżowa Hansa pragnie połączyć ze sobą młodych ludzi z miast hanzeatyckich, którzy są zainteresowani pokazaniem swojego hanzeatyckiego miasta, domu i życia na zdjęciach.
Zdjęcia przedstawiające różne motywy z typowymi budynkami, ratuszami, targowiskami, ciągami komunikacyjnymi, odzieżą, jedzeniem, słodyczami i będą prezentowane na międzynarodowej wystawie w przyszłym roku w Rydze.
Późniejsze wystawy projektu w innych miastach hanzeatyckich.
Współorganizatorami są LKD NRW (Państwowa Grupa Robocza ds. Usług Edukacji Kulturowej i Młodzieżowych Szkół Artystycznych NRW) oraz LKJ NRW (Państwowe Stowarzyszenie Kulturalnej Pracy Młodzieży NRW). Projekt jest finansowany przez Ministerstwo ds. Dzieci, Rodziny, Uchodźców i Integracji Nadrenii Północnej-Westfalii.
W projekcie uczestniczą następujące miasta hanzeatyckie:
Gdańsk, Brilon, Medebach, Korbach, Paderborn, Münster, Lüneburg, Dorsten, Veliky Novgorod, Stargard i Ryga.
Pozdrawiam i gratulacje!
Remigiusz Koniecko