W miniony czwartek, 12 grudnia 2019r., odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego pn. "Głębia słowa, lot myśli. Poezja i proza polskich noblistów".
Konkurs dedykowany był uczniom starszych klas szkoły podstawowej oraz licealistom. I rzeczywiście uczniowie nie zawiedli, ponieważ na recytatorskiej arenie stawiło się aż 32, z czego 8 ze szkoły podstawowej.
Recytatorzy wybierali przeważnie utwory Cz. Miłosza i W. Szymborskiej oraz O. Tokarczuk.
Ocena umiejętności występujących odnosiła się nie tylko do pamięciowego opanowania tekstu, trafności interpretacji głosowej i kultury słowa, ale i ogólnego wyrazu artystycznego recytatorów.
Wrażenia przeszły najśmielsze oczekiwania jury! Było pięknie i wzruszająco!!!
A oto wyniki na poziomie Szkoły Podstawowej nr 94 MS:
  • miejsce I - SELENA NIEDBAŁA, KL. VIII A
  • miejsce II - AMELIA JAŻDŻEWSKA, KL. VI A
  • miejsce III - FRANEK PRZYSZLAK, KL. V B
Wyniki na poziomie VI Liceum Ogólnokształcącego:
  • miejsce I - ex aequo                                                                       JAKUB DŁUGOSZ, KL. II A, BŁAŻEJ GRZĘBSKI, KL. I A
  • miejsce II - ex aequo                                                                     OLIWIA SZCZĘSNA, KL. I C, PAVEL SPIRYDONAU, KL. I A
  • miejsce III - ex aequo                                                               KLAUDIA GINALSKA, KL. II B, ZUZANNA KLIMIK, KL. I AA, MAŁGORZATA SZYMICHOWSKA, KL. I A
Wyróżnienia:
  • CEZARY BACA, KL. II B
  • SZYMON SIERPUTOWSKI, KL. I F
  • DARIA KURCZYŃSKA, KL. I BB
  • DARIA POTOCKA, KL. I CC
  • MARTYNA DYLEWSKA, KL. I FF
Nagrody:
Laureaci otrzymują oceny odpowiednie do miejsca na podium oraz nagrody rzeczowe (na apelu w styczniu):
  • I miejsce - ocena 6 (3)
  • II miejsce - ocena 6 (2)
  • III miejsce - ocena 6 (1)
  • wyróżnienia - ocena 5 (2)
Pozostali uczniowie - uczestnicy otrzymują ocenę 5 (1).
Do zobaczenia za rok!