Sukcesy uczniów naszej szkoły na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kajakarstwie

W sobotę 3.09.2022 roku  w Sztumie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W regatach udział wzięło 12 klubów z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawody uważane są jako najważniejsze dla tej grupy wiekowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku.

Najlepszymi rezultatami może pochwalić się Zosia Maczkowska  z klasy 8a, która była bezkonkurencyjna i zdecydowanie wygrała wyścig K-1 2000m. młodziczek. Tym większy to sukces, iż podopieczna trenera Grzegorza Kwiatkowskiego (MMKS Gdańskie Lwy) walczyła przeciwko rok starszym i bardzo utytułowanym rywalkom. W dodatku drugi złoty medal Zosia dołożyła w konkurencji K-2 2000m. wraz z koleżanką z klasy – Alicją Jarząbek. Tutaj jednak rywalizacja była bardzo zacięta , chociaż decydujący atak nasze dziewczyny wykonały na wyjściu z nawrotu na półmetku rywalizacji.

Złoty medal po bardzo zaciętej rywalizacji zdobył Maksymilian Skrzypiec (klasa 8a) z kolegą klubowym Szymonem Lisem (UKS Motława trener Krzysztof Dzwonkowski) w kategorii K-2 2000m. młodzików.

Były także inne medale:

• II miejsce Alicja Jarząbek (klasa 8a), Zosia Syrewicz (klasa 7a), Aniela Sowińska (klasa 6a) wraz koleżanką klubową z MMKS Gdańskie Lwy Oliwią Adamczyk (trener Grzegorz Kwiatkowski) – w kategorii K-4 2000m. młodziczek

• II miejsce Alex Skrzypiec klasa 8b - w kategorii C-2 2000m Młodzików wraz z kolegą z klubu MRKS GDAŃSK Artemem Budnikiem (trener Mariusz Ambroziak)

• II miejsce Daria Strełkowskaja klasa 7a - w kategorii C-2 Młodziczek wraz z koleżanką z klubu MRKS GDAŃSK Hanną Mikhno.

Pozostałe miejsca naszych uczniów:

• IV miejsce Nadia Hildebrant klasa 8a z koleżanką klubową Mają Kruk (UKS Motława trener Krzysztof Dzwonkowski) w kategorii K-2 2000m. Młodziczek

• V miejsce Nadia Hildebrant klasa 8a w kategorii K-1 Młodziczek (trener Krzysztof Dzwonkowski)

• V miejsce Alex Skrzypiec klasa 8a - w kategorii C-1 2000m Młodzików. (trener Mariusz Ambroziak)

• IX miejsce Daria Strełkowskaja klasa 7a - w kategorii C-1 Młodziczek. (trener Mariusz Ambroziak)

• XIV miejsce Mykyta Linnik klasa 7a - w kategorii K-2 2000m Młodzików  wraz z kolegą z klubu MRKS GDAŃSK Dimą Kumphan. (trener Mariusz Ambroziak)

• XXI miejsce Mykyta Linnik klasa 7a  -w kategorii K-1 Młodzików. (trener Mariusz Ambroziak)

• XXV miejsce Aniela Sowińska 6a (trener Grzegorz Kwiatkowski)

Po wynikach widać jak ogromny wkład włożyli zawodnicy i trenerzy w przygotowania do tych zawodów.

Zapraszamy w szeregi uczniów naszej szkoły! Z nami sukces kajakarski jest na wyciagnięcie ręki :)

Dziękujemy wszystkim pracownikom naszej szkoły za okazaną pomoc :)

Gratulacje dla zawodników, rodziców i trenerów! 😊