Tydzień Edukacji Globalnej  to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i zapraszająca do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.

Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywa  się w dniach 14 – 20 listopada.

Hasło tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej

Solidarnie ponad granicami!

Społeczność ZSO nr 6 bliska jest idea edukacji globalnej i dlatego włączyliśmy się  w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację wydarzeń i kampanii na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zorganizowaliśmy  pokaz filmu, grę szkolną, spotkanie z gościem, wystawę, warsztaty kulinarne

i wiedzowe dla Najmłodszych w naszej szkole.

Tegoroczne hasło daje wiele możliwości na wspólne działania edukacyjne!

Śledź stronę szkoły, aby być na bieżąco i monitorować nasze działania. A może chcesz się włączyć? Zapraszam do 103

Zespół ds. edukacji globalnej

Hanna Szulman-Kudrin