W dniach 10-12.06.2022 roku  w Augustowie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Podczas tych regat bardzo udanie walczyli uczniowie naszej szkoły! Niesamowitym sukcesem uczennicy klasy 7A Zofii Maczkowskiej (trener Grzegorz Kwiatkowski) zakończył się finał biegu K-1 5000m. młodziczek rocznika 2009. Po bardzo zaciętej rywalizacji w dystansie na ostatnim kilometrze Zosia dość wyraźnie wygrała wyścig i zdobyła tytuł Długodystansowej Mistrzyni Polski! Jest to największy dotychczasowy sukces naszej młodej kajakarki! W tej samej konkurencji ale w roczniku 2008 9 miejsce zajęła Alicja Jarząbek (trener Grzegorz Kwiatkowski)

Srebrny medal w kategorii K-2 10000m. Juniorów Młodszych zdobyli uczniowie klasy 1 D Karol Wyrwicz i Jakub Garbacki (trener Krzysztof Dzwonkowski). Prowadzili cały bieg dość wyraźnie jednak w trakcie nawrotowych kolizji uszkodzeniu uległ ster co utrudniło im szybkie dotarcie do mety. Wraz z srebrną dwójką, w tym samym biegu startował również Olgierd Iwaszczyszyn wraz z kolegą z klubu, jednak mimo zawziętości zajęli, wciąż wysokie, 12 miejsce. Także srebrny medal w kategorii K-2 10000m. Juniorek Młodszych zdobyła Sofia Mihulowa z klasy 1D wraz Sarą Święcicką, absolwentką naszej szkoły podstawowej. (trener Krzysztof Dzwonkowski). W konkurencji K-2 5000m. młodzików bardzo dobre 5 miejsce wraz z kolega klubowym zajął Maksymilian Skrzypiec (trener Krzysztof Dzwonkowski). Nikola Wasiak w konkurencji K-1 10000m Juniorek Młodszych zajęła wysoką, 11 pozycję ( trener Krzysztof Dzwonkowski). Jeszcze lepiej bo na 10 miejscu wyścig ukończyła Anna Tarasiuk w K-1 10000m. Juniorek (trener Mariusz Ambroziak) a 20 miejsce w najsilniej obsadzonej konkurencji K-1 10000m Juniorów Młodszych zajął Kamil Afeltowicz (trener Mariusz Ambroziak)

Przy okazji Długodystansowych Mistrzostw Polski rozegrano Ogólnopolskie Długodystansowe Regaty Dzieci na dystansie 2000 metrów. Nasi najmłodsi adepci kajakarstwa z lasy 4A dzielnie walczyli z rok starszymi konkurentami. Najlepiej wypadła Basia Maczkowska, która w konkurencji kanadyjek C-1 walczyła z samymi starszymi chłopakami, zajmując wysokie 4 miejsce. W konkurencji chłopców 7 miejsce zajął Dominik Mulkiewicz a 8 miejsce Krystian Buczko. W konkurencji dziewczyn 7 miejsce zajęła Sara Krystosiak (wszyscy byli najlepsi z rocznika 2011). W ferworze walki na starcie wywrotkę zaliczyła Zosia Wolińska. Cała grupą naszych dzieci zajmuje się trener Grzegorz Kwiatkowski przy wsparciu trenera klubowego (absolwenta naszej szkoły) Wojtka Ostrowskiego. Doświadczenie zdobyte teraz przez naszych najmłodszych kajakarzy na pewno zaprocentuje medalami w przyszłości!

Szczególne gratulacje, za cały trud włożony w przygotowanie zawodników należą się naszym trenerom i  nauczycielom. Czasami spędzają na treningach czas od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Serdeczne podziękowania dla rodziców, Dyrekcji i innych nauczycieli za zrozumienie potrzeb młodych sportowców i oraz udzieloną pomoc.