Miło Nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie Akademi AI.

AI for Youth to globalny program firmy Intel zainicjowany m.in. w Polsce i skierowany do nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest częścią rodziny programów Digital Readiness i opiera się na modelu publiczno-prywatnej współpracy partnerskiej.

Celem programu AI for Youth jest przekazywanie uczestnikom umiejętności i wiedzy z dziedziny sztucznej inteligencji oraz zainspirowanie, w jaki sposób technologia pozwala rozwiązywać problemy społeczne. Program wystartował w 2019 roku w 3 krajach, w tym w Polsce, obecnie jest wdrażany w ponad 15 państwach na całym świecie.

Programy Intel® Digital Readiness są częścią społecznego zaangażowania firmy Intel na 2030 rok, w ramach którego planowana jest współpraca z rządami w 30 krajach i 30 000 instytucjami na całym świecie oraz przeszkolenie ponad 30 milionom osób w zakresie AI

file:///C:/Users/Ucze%C5%84/Desktop/aga%20krawczyk/AI-ACADEMY.html

Intel oraz Dell Technologies we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo - Sieciowym wspierają następne pokolenie innowatorów, którzy dzięki odpowiednim umiejętnościom technicznym i społecznym będą mogli lepiej zrozumieć czym jest sztuczna inteligencja, jak jest zaprojektowana i jaki ma wpływ na społeczeństwo oraz gospodarkę.

Program AI for Youth to wyjątkowa podróż edukacyjna, obejmująca 4 etapy i pozwalająca młodym ludziom zdobyć umiejętności konieczne do efektywnego korzystania ze sztucznej inteligencji.

W ramach Akademii AI będziemy przygotowywać się CIę do realizacji tego programu aby pewnym krokiem wkroczyć świat  pełen nieustannych wyzwań, nowoczesnych technologii oraz świat sztucznej inteligencji (AI).