Nic nie daje tylu praktycznych powodów do rozmyślań, refleksji, dyskusji, jak śledzenie znanych,  często kontrowersyjnych eksperymentów w psychologii. Przez maj i czerwiec uczniowie klas psychologiczno- lingwistycznych I H i I F zmierzyli się z prezentacjami takowych przed szerszą widownią. Niełatwe to zadanie  mówić o psychologii, posługiwać się jej terminologią z mikrofonem w ręku i często po raz pierwszy przed publicznością.

Prowadzący i koordynujący zajęcia klas przez rok szkolny 2022/23 pedagog  B. Jarosz wicedyrektor B. Słomion i psycholog K. Grecka – Bączkowska gratulują wszystkim uczniom doskonale przygotowanych prezentacji i wnikliwego transponowania ich na współczesną rzeczywistość.