• Fotografia i film, to zajęcia prowadzone w formie wykładu umożliwiającego poznanie podstawowych zagadnień z fotografii, grafiki i filmu oraz ćwiczeń rozwijających wiedzę i umiejętności praktyczne. Program zajęć ułożony jest tak, aby w krótkim czasie można było opanować podstawy warsztatu fotograficznego: jak sprawna obsługa aparatu czy właściwy dobór parametrów decydujących o poprawnym wykonaniu zdjęcia. Analizując wybrane tematy fotografii, uczniowie uczą się jak budować własną wypowiedź artystyczną, bazującą na odpowiednich środkach wyrazu i poprawnej kompozycji obrazu. Uczniowie uczą się także wykonywania i montowania krótkich filmów poklatkowych i wideo.
  • Dodatkowym atutem zajęć jest także powstanie Galerii Projektu, gdzie uczniowie wystawiają najlepsze swoje prace z zakresu fotografii, grafiki i wideo. Zajęcia prowadzone są w oparciu o profesjonalne wyposażenie sali takie jak: studio fotograficzne oraz profesjonalny sprzęt oświetleniowy wraz z cyfrowym aparatem fotograficznym; specjalistyczne super wydajne komputery do grafiki i wideo oraz profesjonalną drukarkę fotograficzną typu ploter do formatu A2.
  • Prowadzący zajęcia: dr Remigiusz Koniecko. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podczas studiów rozpoczął autorski cykl „Przestrzenie formalne”, który wynikał z jego zainteresowań przestrzenią egzystencjalną. W swoich fotografiach odwołuje się zarówno do formy jak i funkcji architektury, próbując stworzyć swój własny model widzenia przestrzeni. Obecnie zajmuje się fotografią od strony twórczej i dydaktycznej. Mieszka i pracuje w Gdańsku.