Uczniowie VILO w drodze do Parlamentu Europejskiego

W drodze do Parlamentu Europejskiego, dużo się zadziewa w szkole w ramach działań z zakresu edukacji prawnej i realizacji podstawy programowej z rozszerzenia. Jak zapewne wiecie udało nam się szczęśliwie przebrnąć prze pierwszy etap zmagań o udział w obradach Parlamentu Europejskiego. Szczegóły pod adresem: https://euroscola.pl/

Aby sprostać kolejnym zadaniom grupa robocza pracuje bardzo intensywnie, zbieramy materiały, nagrywamy wywiady , dopytujemy o to co ważne dla każdego z nas: ucznia, Polaka, Europejczyka.

Poniżej kilka migawek z naszych ostatnich działań (galeria zdjęć poniżej):

Krzysztof Komorek i Dominik Wilczewski z klasy IF podczas wywiadu z  dr. Jackiem Kołtanem,  dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności.

Jakub Wróbel i Cezary Baca z klasy IIB oraz Nikodem Kasiewicz z klasy I AA na spotkaniu z senatorem  Ryszardem Świlskim.

Link do filmu:

Wiktoria Kitlas z klasy IIB i Julia Nowakowska z klasy I F wśród uczniów klasy drugiej SP 94. Rozmowy z gatunku: dzieci wiedzą lepiej. Tym razem odpowiadały na pytanie: co to znaczy być Europejczykiem? Zdjęcia wrzucimy w następnej relacji.

Trzymajcie za nas kciuki w walce o kolejną Euroscolę!

Pozdrawiamy,

Grupa robocza