W ubiegłym tygodniu w czwartek całą klasą udaliśmymy się do kina na film pod tytułem "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy. Biografia trafnie odwzorowala życie marszałka Józefa Piłsudskiego, jednak scenariusz nie przypadł większości z nas do gustu. Ten film otworzył nam oczy na czasy, w których Polacy toczyli walkę o niepodległość i przybliżył nam postać Piłsudskiego. Mimo naszej nieobecności w szkole nie traktujemy tego dnia jako dnia straconego, ponieważ ten film był dla nas lekcją nie do zapomnienia. Aktorzy wiernie odwzorowali swoje role, dzięki czemu w pełni mogliśmy odebrać wszystkie emocje jakie im towarzyszyły.
Podczas seansu spotkało nas dużo nieprzyjemności spowodowanych obecnością szkoły podstawowej, ktora nie do końca umiała się zachować. Mimo wszystko bardzo dobrze się bawiliśmy, a popcorn był wyborny.😁

PS. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję wyjścia do kina i obejrzenia następnej produkcji historycznej ("Legiony").
Klasa IID