Nasi najmłodsi kajakarze jesienią mieli dobre warunki pogodowe do teningu na wodzie.Konsekwętnie to wykorzystywali. W listopadzie przyszedł czas, aby kajaki rozpoczęły zimowanie, a nasi uczniowie przenieśli treningi „pod dach”.

Czy wiecie jak przygotowują się kajakarze w okresie zimowym?

W okresie zimowym kajakarze pod okiem trenera Grzegorza Kwiatkowskiego dużo czasu spędzili na kształtowaniu takich cech motorycznych jak: wytrzymałość ogólna i specjalna, siła, równowaga  oraz  koordynacja ruchowa. Dlatego sporo czasu ćwiczyli na marszobiegach, dużo kilogramów przenieśli  na siłowni, doskonalili  umiejętność pływackie, a na hali oprócz dużej ilości ćwiczeń gimnastycznych i koordynacyjnych, grali także w gry zespołowe. Nie zapominali także o odnowie biologicznej w jacuzzi. :) Trzeba przyznać, ze spora grupa kajakarzy ćwiczyła w tym okresie bardzo sumienie i systematycznie, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami naszych uczniów na konsultacji ogólnorozwojowej kajakarzy z województwa pomorskiego, która odbyła się w Człuchowie. Teraz te postępy należy solidnie przełożyć na specjalistyczne treningi na wodzie.Kajaki zostały już odkurzone i zwodowane. Młodzi adepci kajakarstwa czekają na lepsza aurę z dużą niecierpliwością. W tym roku przed nimi ponad dwadzieścia regat kajakarskich, smoczych lodzi i SUP.