W dniach 24-28 lutego w VI LO odbywał się Tydzień Walki z Depresją w ramach innowacji pedagogicznej Różne Twarze Depresji- rozumiemy i pomagamy. Odbyły się wykłady dla uczniów i uczennic, spotkanie ze sztuką zaowocowało filmem ,,Przerwana lekcja muzyki''oraz panelem dyskusyjnym, odbył się przygotowany przez młodzież happening oraz była możliwość uczestniczenia w seminarium dla nauczycieli i rodziców. Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do zwiększenia wrażliwości społecznej, świadomości tej choroby a także zachęci osoby  w depresji do podjęcia leczenia.

Tydzień walki z depresją pod patronatem Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Pluty przygotował Zespół Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i wychowania oraz pracownik Biblioteki LO.