We wtorek (12.12.2023 r.) odbyły się – w Zespole Szkół Technicznych w Rusocinie – eliminacje międzyszkolne XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą.” Nasze liceum, po przebrnięciu przez eliminacje szkolne, reprezentowali uczniowie klasy IVA: Amelia Dutkowska, Zuzanna Rybińska i Jakub Grot. Warunkiem awansu do etapu wojewódzkiego było uzyskanie 60% z testu obejmującego przede wszystkim zakres czasowy wspomniany w temacie olimpiady. Ten wynik udało się osiągnąć pięciu uczestnikom, wśród których znalazł się – z drugą lokatą – Jakub Grot. Jakubowi gratulujemy awansu do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w marcu 2024 r., a wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowania do olimpiady i godne reprezentowanie naszej szkoły.

uczniowie-vi-lo-na-xvii-ogolnopolskiej-olimpiadzie-przedmiotowej-492767.jpg