W dniach 20-23.06.2022 roku młodzi adepci kajakarstwa pod opieką trenera Grzegorza Kwiatkowskiego przebywali na „Błękitnej Szkole” w Ośrodku Wypoczynkowym w Przywidzu. Podczas krótkiego zgrupowania nie tylko przepłynęli dużą ilość kilometrów na wodzie.  Trenerzy wiele czasu poświęcili  na rozmowach profilaktycznych zgodnie z podręcznikiem profilaktyki „Profis”. Poruszali takie tematy jak dążenie do celu, systematyczność i zaangażowanie, praca zespołowa, szacunek dla przeciwnika, różnorodność i tolerancja dla innych przekonań i pasji oraz  zasad fair play w sporcie i życiu codziennym. Był także moment na „wodne szaleństwa” na deskach SUP, gry integracyjne,  puszczanie wianków w Noc Świętojańską oraz  łowienie ryb. Najkrótszą noc w roku rozpoczęli  przy grillu i torcie. W ten sposób uczcili urodziny trenera Wojtka.

Dziękujemy: Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Omega” za stworzenie wspaniałych warunków pobytu i smaczne posiłki, Przewozom Autokarowym „Orion” za transport uczniów i sprzętu, Karolowi Lasocie za pomoc w treningach i transport sprzętu.

Nad sprawną organizacją zgrupowania oraz bezpieczeństwem na wodzie czuwali nauczyciele naszej szkoły Grzegorz Kwiatkowski i Adam Warchoł oraz trener klubowy Wojciech Ostrowski.

Już teraz „zaklepaliśmy” termin na przyszły rok. Nasza sekcja kajakarska oraz pracownicy ośrodka przygotują ofertę także dla naszych młodszych klas.