Kilka zdań o szkole...

SPMS nr 94 im. Hanzy w Gdańsku jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, który ma ponad 70 letnią tradycję. Nasza placówka znajduje się w centrum dzielnicy Śródmieście, w bliskim otoczeniu wody, co ma związek z profilem szkoły. W naszych murach kształcą się przyszli mistrzowie sportów wodnych: wioślarstwa, kajakarstwa i żeglarstwa. Zespoły klasowe są kameralne- do 15 osób.

Szkoła posiada bogato wyposażony kompleks sportowy, halę sportową i boisko. Nasi uczniowie korzystają również z infrastruktury AZS – przystań.

Na jej terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci z klas 1-3.

Do nauki informatyki przeznaczone są dwie pracownie komputerowe. Dysponujemy również tabletami, które wzbogacają proces dydaktyczny na różnych zajęciach.

Sale dydaktyczne przygotowane są do nowoczesnego nauczania z wykorzystaniem technologii komputerowej i informacyjnej.

Mamy swój radiowęzeł oraz studio nagrań.

Szkoła dysponuje pracownią ceramiczną, salą teatralną i aulą.

Dla uczniów klas młodszych prowadzimy działalność świetlicy szkolnej.

Szkoła posiada stołówkę.

Pierwszej pomocy przedmedycznej udziela pielęgniarka szkolna.

Istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychologiczno - pedagogicznej u pedagoga i psychologa szkolnego. W skład ZSO6, od 1 września 2021r., wchodzi również PPP nr 6 oferująca szeroki wachlarz pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Uczniowie z wadami wymowy objęci są terapią logopedyczną.

Szatnie znajdują się w przyziemiu budynku. Każdy uczeń, z klas 3-8, posiada swoją szafkę na odzież i obuwie. Uczniowie klas 1 i 2 mają oddzielne pomieszczenia wyposażone w ławki, przegrody i wieszaki na odzież i obuwie.

Placówka jest monitorowana.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 im. Hanzy w Gdańsku nie prowadzi klas integracyjnych.

Historia budynku

Gmach szkoły ma ponad 100-letnią historię. Neobarokowy i neoklasycyzujący budynek powstał przed I wojną światową. Mieściła się w nim wówczas szkoła rejonowa oraz szkoła średnia dla Dolnego Miasta. Pod koniec II wojny światowej mieścił się tutaj szpital polowy. W czasie działań wojennych, w 1945 r., gmach został częściowo uszkodzony. Po wojnie wyremontowano go w czynie społecznym. Naprawiono wówczas uszkodzony strop auli, położono nowe parkiety i wykonano nowe schody. Od 1947 r. ponownie mieści się tu szkoła.