• 25 października 2019 zabawiliśmy się w sędziów podczas spotkania z Panią sędzią Agnieszką Długosz- Zglinicką. Wzięliśmy udział w symulacji rozprawy sądowej i rozstrzygaliśmy dylematy typowe dla pracy sędziego. Uczestnikami byli uczniowie klas I i II LO realizujący rozszerzenie z WOSu. Było bardzo ciekawie i inspirująco.
  • 7 listopada 2019 odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach edukacji prawnej. Tym razem gościem była Pani sędzia Dagmara Daraszkiewicz. Spotkanie było okazją do poznania ścieżki kariery zawodowej oraz poznania procedury odwoławczej od wyroków pierwszej instancji. Dyskusja na temat wysokości kar adekwatnie do popełnionego czynu oraz szczególne przypadki zdominowały rozmowę. Przed potencjalnymi sędziami dużo wyzwań. Trzymam kciuki!

Hanna Szulman-Kudrin