W dniu 27 lutego w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przeprowadzono etap okręgowy XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Pani Dyrektor Beata Słomion dokonała uroczystego otwarcia Olimpiady. Pogratulowała uczniom udziału w etapie okręgowym i życzyła dotarcia do zawodów centralnych.

Naszą szkołę reprezentowali Nikodem Kasiewicz i Mateusz Kosel.

Edycja ta była wyjątkowa nie tylko z powodu na jej „pandemiczny” charakter, lecz także na pytania dotyczące sądów administracyjnych.  Zmieniła się również formuła drugiej części konkursu – zamiast wypracowania tym razem było sześć pytań otwartych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali szansę wzięcia udziału w pisemnym teście prawniczym, czyli zakwalifikowali się do drugiej części etapu okręgowego.

Szczególne słowa uznania dla czwórki uczniów z okręgu pomorskiego, którzy walczyć będą o indeksy w marcowym etapie centralnym w Ostrołęce. Są to:

- Grzegorz Skórski i Olaf Zdziebłowski z XII LO w Olsztynie

- Wiktor Szukis z I LO z Kętrzyna

- Marta Berent z Liceum im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich Opiekunom. Miłą pamiątką dzisiejszego spotkania były upominki i fotografie.

Dzięki szczodrości Rady Rodziców mogliśmy zadbać o poczęstunek dla uczestników, oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń.

Uczestnikom etapu centralnego życzymy powodzenia.

Komisja w składzie:

Dariusz Ostapowicz

Agnieszka Szczepańska

Hanna Szulman – Kudrin

Opieka merytoryczna: dr Elżbieta Walkiewicz

Zainteresowanych odsyłamy po szczegóły pod linkiem Strona główna - OLIMPIADA PRAWA