Po bardzo udanym lipcowym starcie w Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie uczniowie klasy 8 B Tymek Dzwonkowski i Sara Święcicka (wychowawca/trener szkolny Grzegorz Kwiatkowski) zostali powołani na obóz Reprezentacji Polski rocznika 2006-2007 w kajakarstwie. Obóz odbył się na początku sierpnia w Wałczu. Wykazali się niesamowita formą, rywalizowali z najlepszymi rówieśnikami z całej Polski. Próbowali także swoich sił na osadach K-2 i K-4.

Trenerem klubowym naszych uczniów jest Krzysztof Dzwonkowski, który prywatnie jest ojcem Tymka i zarażał go sportem od najmłodszych lat.  Oboje naszych uczniów było wcześniej uczestnikami projektu rozwoju sportów wodnych, organizowanych prze Miasto Gdańsk.  Byli także uczestnikami zajęć sportów wodnych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Są dobrym przykładem jak ten projekt wychwytuje utalentowaną młodzież, która później trafiaja do klubów i do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku. Tam mogą w porozumieniu z trenerami klubowymi jeszcze bardziej rozwijać swoje talenty.

Już teraz zapraszamy do pierwszej klasy liceum o profilu kajakarstwa  w roku szkolnym 2021-2022 także uczniów z poza Gdańska. Nabór będzie oparty o wychowanków Krzysztofa Dzwonkowskiego
i Grzegorza Kwiatkowskiego. Taka kadra trenerska (kiedyś razem tworzyli najlepszą młodzieżową osadę K-2 w Polsce) gwarantują wysoki poziom szkolenia technicznego i motorycznego.

Tymkowi i Sarze życzymy dalszych sukcesów i miejmy nadzieję, że jeszcze inni nasi uczniowie dołączą do nich w Reprezentacji Polski.