Regulamin konkursu "Mistrz pięknego czytania"

Cele konkursu: popularyzacja czytelnictwa oraz książek znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, rozwijanie umiejętności czytania oraz wyrabianie nawyku poprawnego  wypowiadania się.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

1. I etap (eliminacje) konkursu zostanie przeprowadzony na poziomie klas. Będzie się odbywał w bibliotece szkolnej przez nauczyciela bibliotekarza, który będzie przygotowywał wybranych uczniów.
  2. Z każdej klasy 1 - 3 zostanie wybranych 3 najlepiej czytających uczniów., z których jeden uzyska tytuł Mistrza pięknego czytania danej klasy.
  3. Przygotowanie do konkursu dla klas 4-8 odbędzie się także w bibliotece. Polegać będzie na ćwiczeniach dykcji i wymowy wybranych do konkursu lektur.
  4. Dalszy etap konkursu (półfinały i finały)  odbędzie się w sali teatralnej w celu wyłonienia 3 finalistów, a następnie Mistrza pięknego czytania na poziomie klas 4-6 i  7- 8.
  1. Lektury konkursowe: uczniowie  czytać będą wybrane na poczekaniu fragmenty prozy

z następujących  książek:

- klasy 1 i 2 -  seria „Czytam sobie” z odpowiedniego poziomu.

- klasy 3 -  seria Nelly Rapp  „Tajemnice…”

- klasy 4 – seria „Magiczne drzewo…”

- klasy 5 i 6 – seria Felix, Net i Nika…”

- klasy 7 i 8 – seria „Harry Potter…” lub inna wybrana.

Książki te znajdują się w bibliotece i można wypożyczać je, by ćwiczyć w domu głośne    czytanie.

1. Osoby chętne z klas 1-3 mogą zgłosić chęć udziału u swojego nauczyciela wychowawcy, natomiast od klasy 4 do 8 bezpośrednio w bibliotece.
  2. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli, oceniać będzie: czystość wymowy, natężenie głosu oraz intonację.
  3. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa, wyróżnieni i finaliści nagrody książkowe i rzeczowe.
  4. Zgłoszenia i eliminacje do konkursu odbywać się będą od 28 marca, natomiast półfinały i finały w dniach 11 do 13 kwietnia. Po wszelkie dodatkowe informacje zapraszam do biblioteki😊

Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących czytać na głos!