W dniach 13-14.02.2020 roku na Pływali GOS na gdańskim Chełmie odbyły się Mistrzostwa Gdańska Szkół w Smoczych Łodziach na basenie. Po raz pierwszy zawody te odbyły się w ramach Gdańskiej Licealiady oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po raz pierwszy także jak w innych dyscyplinach sportowych oddzielnie rozgrywano kategorię dziewczyn i chłopców. W efekcie tego udział wzięło więcej niż do tej pory uczniów gdańskich szkół, a zwłaszcza wyraźnie wzrósł udział  dziewczyn. W kategorii Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych zwyciężyła osada Zespołu Szkół Łączności. W pozostałych trzech kategoriach prym wiodły osady Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z klasami mistrzostwa sportowego w sportach wodnych. Wśród nich trzon stanowili uczniowie grup kajakarskich i wioślarskich  Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku.

Składy osad:

Uczennice LO: Bober Julia(1A),Kondej Aleksandra, Krężel Oliwia ,Tarasiuk Anna (1G),Makulska Wiktoria, Wincełowicz Julia (1DD), Potrzuska Anna (3C)

Uczniowie LO:  Konopnicki Michał (1C), Boczek Jakub(1G), Kruszkowski Dominik(1DD), Maks Staniszewski (2C), Adrian Skierka, Kacper Błaziński (3C)

Uczennice SPMS: Boczkowska Ada, Szczawińska Julia, Zalewska Julia (7a), Mihulova Sofia, Święcicka Sara, Wasiak Nikola(7b), Michałowska Maja (8a)

Uczniowie SPMS: Afeltowicz Kamil, Garbacki Jakub, Dzwonkowski Tymoteusz, Wojtyna Kacper (7b), Chodubski Olgierd, Kuty Mateusz (8a)

Sekcja smoczych łodzi GZSiSS planuje przeprowadzić w ramach zajęć wychowania fizycznego zajęcia na smoczych łodziach a  27 kwietnia zorganizować Mistrzostwa Klas Pierwszych Niesportowych ZSO 6 w smoczych łodziach.

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i ZSO 6 zaprasza na zajęcia smoczych łodzi w czterech grupach zaawansowania. Zapisy w trakcie zajęć we wtorki i czwartki 17.30-19.45 oraz soboty 12.00-14.15 na Przystani ZSO nr 6 ul. Siennicka 5 ( dzieci i młodzież od lat 13 oraz dorośli -koordynator sekcji Grzegorz Kwiatkowski tel. 501571456)