Na torze regatowym w Poznaniu rozegrano ostatnie zawody wioślarskie na wodzie w sezonie 2020. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, pomimo panującej pandemii, chciał rozegrać Centralne Kontrolne Regaty Jesienne głównie ze względu na potrzebę wyłonienia kandydatów na jesienno-zimowe centralne akcje szkoleniowe w grupie juniorów i młodzieżowej. Regaty odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym, a kluby zostały poproszone o zgłoszenie mniejszej liczby uczestników. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wyskoki poziom sportowym. Zawody trwały 2 dni i każdy ze startujących musiał wystartować 2 razy dziennie w konkurencji jedynki bądź dwójki bez sternika.

Wyniki:

Jedynka juniorek:

Anna Khlibenko: 1,4,4,4

Zofia Rzepka: 7,24,24,26

Natalia Szymańska: 8,36,,37,34

Dwójka bez sternika juniorek:

Angelika Szwonka, Aleksandra Warachewicz: 5,10,10,10

Dwójka bez sternika juniorów:

Dawid Ziółkowski z kolegą klubowym : 1,3,2,6

Jan Klimaszewski, Jakub Majewski: 2,13,12,13

Hubert Guzy, Sylwester Serafin: 3,11,11,12

Jedynka juniorów:

Mikołaj Kulka: 1,2,2,2

Jedynka kobiet kategorii lekkiej:

Marta Pluta: 5,6,5,4

Dominika Razik: 7,7,7,5

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej:

Jan Ogrzewalski: 8,16,16,15

Dzięki uzyskanym wynikom Ania Khlibenko oraz Mikołaj Kulka dostali powołanie na konsultacje kadry juniorów, które odbędą się w Wałczu.

Aleksandra Warachewicz, Natalia Szymańska i Dawid Ziółkowski biorą udział w projekcie: „Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania dyscypliny wioślarstwo” , które odbędzie się również w Wałczu.