KOMUNIKAT DYREKTORA ZSO nr 6 w Gdańsku

Szanowni Rodzice

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

• 12 i 13 marca br. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze; opieka w szkole podstawowej będzie zapewniona; w tych dniach stołówka jest nieczynna.
  • od 12 marca br. uczniowie szkoły licealnej nie przychodzą do szkoły;
  • od 16 marca wszystkie zajęcia zawieszone - również opiekuńcze w szkole podstawowej
  • jeśli macie Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS.
  • dokumentem do wypłaty zasiłku jest oświadczenie ubezpieczonego o nieprzewidzianym zamknięciu placówki z powodu koronawirusa

Zwracamy się do Państw z prośbą o wsparcie w tych działaniach i stosowanie się do zaleceń służb

z poważaniem,

Mariusz Pluta