6 czerwca klasy lingwistyczno-psychologiczne  IIH i IIF oraz klasa biologiczno- chemiczna IC uczestniczyły w 3 edycji konferencji  Psycho-Tematy 2024 organizowanej przez  Instytut  Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Tym razem głównym tematem wiodącym był obszar dezinformacji w sieci. Wykład profesora UG Marcina Szulca: Fake news i teorie spiskowe- jak nie dać się cyfrowej manipulacji, wzbudził duże zainteresowanie i doskonale przygotował uczestników do panelu dyskusyjnego prowadzonego przez dr Magdalenę Iwanowską z udziałem zaproszonych gości. Podczas panelu poruszone zostały tematy takie jak: sposoby radzenia sobie z fake newsami i teoriami spiskowymi w erze cyfrowej, odpowiedzialności rządów oraz właścicieli mediów w zwalczaniu dezinformacji i manipulacji, wielowymiarowej szkody dla jednostek poddanych manipulacji cyfrowej oraz  konieczności kształtowania kompetencji społecznych pomagających krytycznie analizować informacje. Uczestnicy konferencji mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez studentów Instytutu Psychologii  w temacie przewodnim: Odrzuć manipulacje, stawiaj na relacje.