Sekcja kajakarska UKS „Szóstka” zaprasza😊

Od marca 2021 roku przy naszej szkole swoją działalność rozpoczęła nasza przyszkolna sekcja kajakarska UKS „Szóstka” Gdańsk.  Początki były ciężkie, bo sekcja rozpoczynała swoją działalność praktycznie od zera. Pierwsze wiosła i kajaki nabyliśmy dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenerów, smoków „Gdańskich Lwów” oraz rodziców. W dodatku pandemia nie pozwalała na regularne zajęcia. Od maja na szczęście mogliśmy regularnie trenować. Także w okresie wakacji odbywały się regularne zajęcia oraz odbył się obóz w Przywidzu. We wrześniu i październiku dzieciaki mogły spróbować swoich sił na regatach wojewódzkich i ogólnopolskich w Sztumie, Chełmży oraz Poznaniu. Czasami udało się zdobyć medal, czasami kończyło się wywrotkami😊

Trenerami sekcji kajakarskiej są nauczyciel Grzegorz Kwiatkowski oraz instruktor Wojtek Ostrowski (absolwent ZSO nr 6). Dziękujemy za wsparcie także klubowi MMKS „Gdańskie Lwy” oraz rodzicom. Bez waszej pomocy ciężko byłoby ruszyć z zajęciami i wyjazdami na regaty!

Dziękujemy Miastu Gdańsk za wsparcie naszych treningów i wyjazdów na regaty! 

Zapraszamy na treningi sekcji kajakarskiej w okresie jesienno-zimowym dziewczyny i chłopców z roczników 2008-2012 również z poza naszej szkoły. 

Poniżej harmonogram treningów:

Czwartek 16.30-18.00 hala ZSO 6 – gimnastyka ogólnorozwojowa oraz gry zespołowe

Piątek 17.00-19.00 Przystań ZSO6 – zajęcia na ergometrach wioślarskich, kajakowych i rowerowych*

Sobota 12.00-14.30 Przystań ZSO6 – siłowe ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz marszobieg*

*w przypadku udziału w zawodach zajęcia mogą być odwoływane

Kontakt telefoniczny do naszego nauczyciela Grzegorza Kwiatkowskiego 501571456.

Zapraszamy!