W niedzielę 11 września 2022 roku w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakarskie im. Rafała Piszcza. W zawodach tych w konkurencji dziewcząt młodziczek i dzieci wystąpiły aktualnie najlepsze polskie zawodniczki. Wśród nich dwie uczennice naszej szkoły Basia i Zosia Myczkowskie.

Niebywałym wyczynem może pochwalić się Basia (klasa 5b), która w konkurencji C-1 500 metrów dziewcząt wyraźnie zwyciężyła, chociaż za przeciwniczki miała nawet o dwa lata starsze dziewczyny. Czas jaki uzyskała, był lepszy od startujących chłopców w tej samej kategorii.

Zosia Maczkowska (klasa 8a)zajęła 3 miejsce w wyścigu K-1 1000m. młodziczek. Ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne wyścig został rozegrany z nawrotem. Pierwsze 500 metrów Zosia przepłynęła spokojnie na fali prowadzącej rywalki. Niestety wejście w nawrót musiała pokonać po zewnętrznej, co w wyniku płynięcia „klubowego” zawodniczek z Wolsztyna sprawiło, że musiała się w pewnym momencie zatrzymać, aby stracić jak najmniej dystansu do rywalek płynących po wewnętrznej. Po nawrocie systematycznie nadrabiała straty. Niestety zabrakło trochę dystansu i ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji przegrywając minimalnie. Był do dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w maratonie kajakowym. To doświadczenie nabyte w tym biegu zaprocentuje w przyszłości😊

Trenerem obu dziewcząt jest Grzegorz Kwiatkowski oraz współpracujący z nim trener klubowy Wojtek Ostrowski (absolwent naszej szkoły)