17 września uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach warsztatowo-konferencyjnych zorganizowanych przez pracowników Zakładu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego na kampusie uniwersyteckim. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Wolny dzień na Olimpie” i było elementem nietypowego kursu języka łacińskiego i kultury antycznej dla nastolatków.

Uczestnicy poznawali atrybuty bogów greckich, znaczenie związków frazeologicznych związanych z mitami, rzymskie odpowiedniki greckich bóstw, historie nimf czy listę zwierząt poświęconych mieszkańcom Olimpu. Ta bogata porcja wiedzy było podana lekko i przystępnie oraz wzbogacona o elementy grywalizacji. Udział w konkurencjach wymagał kreatywności, dobrej pamięci oraz sprawności fizycznej, których zawodnikom ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego 94 im. Hanzy nie brakuje.

Miły akcent stanowił fakt wolontariackiej pomocy uczniów naszego liceum w organizacji imprezy. Przedstawiciele 3ff przebrani za bogów, wyposażeni w stosowne atrybuty z wielką cierpliwością i zaangażowaniem przewodzili grupom młodszej młodzieży ze szkół podstawowych, motywowali do walki i podpowiadali wyjścia z trudnych sytuacji.

W ten sposób reprezentanci obu szkół należących do naszego zespołu połączyli swoje siły pod egidą Uniwersytetu Gdańskiego.