Wakacje to tradycyjnie okres najważniejszych regat młodych adeptów kajakarstwa. W tym roku medale z Mistrzostw Polski przywieźli ci najmłods,i podopieczne trenera Grzegorza Kwiatkowskiego.

W Mistrzostwach Polski młodzików Maczkowska Zosia zdobyła srebrny medal w kategorii K-2 2000m. młodziczek ( z partnerka klubową Mają Górko).

W konkurencji jedynek zajęła nie lubiane przez sportowców 4 miejsce.

Ogromną niespodziankę zrobiły uczennice klasy 6b Julia Jażdżewska i Marta Muszalska. Zajęły 3 miejsce i zdobyły brązowe medale w konkurencji C-2 1000m. młodziczek. Start ich był możliwy dzięki przekazanej przez Polski Związek Kajakowy kanadyjce dwójce. Bez tego wsparcia ich start byłby niemożliwy. Bardzo dobrze wypadli też inni nasi uczniowie. W tym roku walczyli ze starszymi przeciwnikami ale w swoich rocznikach byli najlepsi, co dobrze wróży na przyszłość.

W tym roku pod koniec wakacji wyjątkowo odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym.

Pierwsze miejsca zajęły:

Zosia Maczkowska w K-2 9400 metrów młodziczek

Basia Maczkowska w C-1 3000 metrów dzieci (wygrała z chłopakami)

Nadia Hildebrand w K-1 9400 metrów młodziczek (trener klubowy Krzysztof Dzwonkowski)

W tym roku po raz pierwszy zaliczyliśmy start w Mistrzostwach Polski SUP w Wałczu,. To nowa konkurencja jednak dość mocno się rozwijająca z aspiracjami olimpijskimi. Basia Maczkowska zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce (w konkurencji dziewcząt w sprincie na 200m. oraz wyścigu technicznym na 1000m.)

Gratulacje dla zawodniczek i naszego nauczyciela Grzegorza Kwiatkowskiego!