I my uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed 11 listopada klasy drugie brały udział w quizie na temat Mazurka Dąbrowskiego, później na korytarzach szkolnych pojawiły się, na opracowanych przez uczniów plakatach, sylwetki postaci, ważnych dla dziejów Niepodległej. Ważnych i bardzo różnych – od Piłsudskiego do Kory.            

14 listopada w sali teatralnej uczniowie zaprezentowali, przygotowany pod opieką p. Natalii Grzeszczuk i p. Marioli Pobidyńskiej, program; przy którego oprawie muzycznej czuwała p. Aleksandra Białk. Na początku na scenie pojawili się chłopcy z drugiej klasy naszej szkoły podstawowej w towarzystwie Pauliny, która tłumaczyła im ślimakowy punkt widzenia wolności. W trakcie uroczystości można było także zobaczyć: prezentacje pokazujące piękno naszego kraju i jego dramatyczną historię, alegorię Polski –  jej rozwój, upadek, a potem odrodzenie. Wykonawcy świetnie mówili wiersze o trudnej wolności,  pięknie grali i śpiewali o szczęściu i o odwadze bycia wolnym.

Z okazji tego święta nam wszystkim życzymy słowami Marka Grechuty:

dobrych słów, mądrych myśli, pięknych snów i wiary w ludzi. Bo to właśnie jest WOLNOŚĆ.

Do wykonawców lirycznej części naszego szkolnego widowiska niepodległościowego należą: Czarek Baca, Kuba Wróbel, Filip Tyszka – z klasy IB; Ola Sypniewska, Michał Kowalczyk – klasa IIB;  Izabella Charytańska, Alina Jóźwiak, Dominika Szczęsna – z klasy IIA; Paulina Sadowska, Żaklin Masa, Emilia Bokun, Agata Czarkowska, Ola Przybylska, Dominika Razik, Sabina Zienkiewicz – klasa IC; Magdalena Flondro i Weronika Szpucha z klasy III A. Za wspaniałą oprawę muzyczną i wokalną odpowiadali uczennice i uczniowie: Laura Kowalska, Ania Stobierska, Julia Piotrowska z klasy ID; Hubert Mruczkowski z klasy 8a SP. Natomiast stroną techniczną uroczystości zajmowali się Dominik Lewiński i Wojtek Kozioł.