Z okazji święta niepodległości uczniowie klas II liceum wzięli udział w konkursie wiedzy o Mazurku Dąbrowskiego. Uczniowie na lekcjach języka polskiego poznali historię oraz okoliczności powstania hymnu narodowego, przybliżyli sobie sylwetkę autora, Józefa Wybickiego, poznali fakty historyczne związane z jego tekstem, a także szukali ciekawostek dotyczących Mazurka. Na zakończenie spotkania z hymnem przystąpili do konkursowego quizu, rozwiązywali krzyżówkę i wykonywali plakat, stanowiący przekład wybranej zwrotki hymnu wraz z refrenem. Zwycięzców z największą liczbą punktów wyłoniło jury w składzie: p.Mariola Pobidynska, p.Natalia Grzeszczuk oraz przedstawiciele klas IIa, IIb, IIc LO.
I miejsce zdobyła reprezentacja kl IIc: Emilia Bokun, Aleksandra Przybylska, Karolina Kołodziejczak, Michał Książek. II miejsce kl IIb: Agnieszka Gełdon, Klaudia Kazimierczak, Karolina Popławska
Wszyscy zwycięzcy otrzymali ocenę celującą z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie zapraszamy wszystkich na wystawę prac konkursowych, znajdującą się na III piętrze.