W dniach 12-13 listopada w Berlinie odbyły się zawody pływackie Internationale Neukölln-Trophy 2022.

Udane starty na gościnnych występach zaliczyli uczniowie klas ratownictwa wodnego.

Jakub Olszyński-Seklecki z klasy 2E oraz tegoroczny maturzysta Szymon Kreft z klasy 4E. Obydwaj trenujący w klubie MKP Gdańsk pod okiem trenera Jarosława Błażka.

Jakubowi udało się wywalczyć 3 brązowe medale w konkurencjach 200 i 400 metrów stylem dowolnym  oraz 200 metrów stylem grzbietowym.

Obydwaj pływacy wspólnie wystąpili w sztafecie mieszanej 8x25 stylem dowolnym, która zajęła 4 miejsce.

Szymon, którego w okresie przed zawodami z treningów na miesiąc wyeliminowała złamana ręka, zaliczył starty w konkurencjach: 100 metrów stylem grzbietowym (4 miejsce), 100 metrów stylem motylkowym (6 miejsce), 100 metrów stylem zmiennym (8 miejsce) oraz 100 stylem klasycznym (9miejsce).

Warto dodać, że Jakub dwa tygodnie wcześniej stanął dwukrotnie na podium zawodów Otylia Swim Cup 2022 organizowanych w Opolu.

Wygrał wtedy rywalizację na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i był drugi na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.