Uczestnicy szkolnego konkursu znajomości legend gdańskich pokonali we czwartek 28.01 ciekawą trasę. Stanęli u brzegu Bałtyku, zdobyli Górę pięciu braci, podziwiali okolice Dworu Artusa i rzucili okiem na bryłę Bazyliki Mariackiej. Spotkali po drodze Konrada Leczkowa, Wojtka Kruka i Kostka Ferbera. Wszystko to zrobili w wyobraźni, a efektem podróży – wymagającej solidnej wiedzy o podaniach dotyczących Gdańska – jest lista zwycięzców turnieju wiedzy:

W kategorii klas VII-VIII wygrał Bartosz Krysiak (8a). Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Zofia Maczkowska (6b),  drugie ex-aequo Weronika Prokopiuk (6a) Martyna Więckowska (6b), trzecie – Jakub Gniewkowski (6a). Wyróżnienie w młodszej kategorii należy się Alicji Strączyńskiej (4a).

Dziękujemy wszystkim za udział, a wygranym – serdecznie gratulujemy! Nagrody rzeczowe za zajęcie pierwszych miejsc oraz dyplomy dla pozostałych wyróżnionych wręczymy przy najbliższej okazji.