W gościnnych progach VILO w sobotę 29 lutego 2020 roku odbył się etap okręgowy olimpiady wiedzy o prawie. Nasze liceum było reprezentowane przez Martynę Malicką i Jakuba Wróbla z klasy IIB. O wejście do finału toczyła się zacięta walka z uczniami z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich z Chojnic oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Gdańska. Uczestnicy mieli do napisania test z wiedzy prawniczej oraz pracę pisemną. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów, którzy w wypracowaniach musieli odnieść się do zagadnień związanych z małżeństwem i władzą rodzicielską .Wykazać się znajomością kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz kodeksu prawa kanonicznego. To było duże wyzwanie, szczególnie dla uczniów z klasy drugiej.
Gratuluję wszystkim uczestnikom etapu okręgowego. Dziękuję komisji w składzie: Elżbieta Walkiewicz, Agnieszka Szczepańska oraz Dariusz Ostapowicz.
Ślę kilka fotek z wydarzenia.
Hanna Szulman-Kudrin
Przewodnicząca Komitetu Okręgowego

XXII OLIMPIADA WIEDZY O PRAWIE
Z ogromną satysfakcją informuję,że 4 uczniów spełniło warunki regulaminowe olimpiady wiedzy o prawie  i będzie reprezentowało okręg pomorski na etapie centralnym.
Gratulacje dla uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach: Katarzyny O., Janusza Sz. i Krzysztofa B. oraz Wojciecha G. z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.
Powodzenia na etapie centralnym!!!
Komisja w składzie:
 Elżbieta Walkiewicz
Agnieszka Szczepańska
Dariusz Ostapowicz
Hanna Szulman-Kudrin