Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obfitował w wiele wydarzeń.

Jak co roku, szkoła nasza bierze udział w obchodach tego święta. Biblioteka szkolna zakupiła potrzebne lektury na Wielki Maraton Czytelniczy. Chętni uczniowie na różnych poziomach wiekowych, którzy przystąpili do konkursu  napisali pierwszy test z lektury wrześniowej. Ponadto wzięliśmy udział w akcji :

Podziel się książką” i „Od ręcznika do kocyka” zorganizowaną wspólnie przez obie biblioteki naszej szkoły, polegającej na zbieraniu książeczek dla młodszych dzieci oraz lektur dla  starszych, a także potrzebnych przedmiotów codziennego użytku  dla pacjentów szkoły przyszpitalnej Oddziału Onkologii i Hematologii UCM. Uczniowie za przyniesione dary otrzymywali pozytywne punkty z zachowania;

„Starszy czyta młodszemu” - aby nie zapomnieć również  o naszych maluchach, i w tym roku licealiści nie zawiedli. Chodzili po klasach 1 – 3 i czytali na głos ulubione baśnie klasyków tego gatunku literatury, biorąc jako temat przewodni „Pokój na świecie”.