13.04 br w formule on-line odbyły się Konsultacje RP na rzecz Młodego Pokolenia organizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego a reprezentowane przez Pana Ministra Piotra Mazurka. W imieniu ZSO nr 6 w Gdańsku w pracach zespołów mających na celu stworzenie założeń do dokumentu określającego strategię Polski dla Młodych Polek i Polaków uczestniczyli opiekunowie Samorządów Uczniowskich obu naszych szkół ( SPMS nr 94 i VI LO ) Anna Walerzak-Więckowska i Agnieszka Wierzbicka- Bednarek  a Samorząd Uczniowski SPMS 94 aktywnie reprezentowała Martyna Więckowska z kl.6b oraz Julia Maćkowska z 2ff, która również aktywnie reprezentowała Samorząd VI LO.

Martyna uczestniczyła w pracach z obszaru Zdrowie i sport, natomiast  Julia w pracach z obszaru Społeczeństwo obywatelskie i kultura

Podczas 4 godzinnej pracy zespołów udało się wypracować rozwiązania i nakreślić kierunki działania na najbliższe lata. Zachęcamy do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy na bieżąco informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

Zachęcamy także do nałożenia nakładki na zdjęcie profilowe na fb, dzielenia się Waszymi opiniami oraz oznaczanie swojego udziału w konsultacjach za pośrednictwem hashtag’u  #KonsultacjeDlaMlodych. Link do nakładki znajduje się poniżej:

www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=231756222012160

FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

Wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat konsultacji wojewódzkich znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej: https://www.gov.pl/dlamlodych